Volkswagen ID. 5 - leasing
Finansowanie Motoryzacja

Volkswagen ID. 5 – leasing

Volkswagen ID.5 – wielkie możliwości

SUV? Crossover? Kombi? A może Coupe? Sylwetka Volkswagena ID.5 jest jedyna w swoim rodzaju. Auto czerpie stylistycznie z różnych segmentów, dzięki czemu łączy w sobie różnorodne cechy funkcjonalne, a jednocześnie zachwyca wyglądem. Nowoczesny, obły panel przedni z innowacyjnymi reflektorami, piękna boczna linia nadwozia z opadającym ku tyłowi dachem i wyrazisty tył z charakterystyczną listwą łączącą tylne światła sprawiają, że samochód prezentuje się świetnie z każdej strony. Wygląd i charakter auto można dodatkowo podkreślić i zindywidualizować np. dzięki ciekawym wzorom felg.

We wnętrzu Volkswagena ID.5 dominuje prostota i elegancja. Auto posiada szereg nowoczesnych rozwiązań z zakresu inforozrywki, a poszczególne funkcje obsłużymy za pomocą przycisków dotykowych oraz dzięki dużemu dotykowemu ekranowi umieszczonemu centralnie na desce rozdzielczej. Informacje wyświetlane są na czytelnym wyświetlaczu, ale także przed kierowcą na trójwymiarowym wyświetlaczu head-up, dostarczają potrzebnych danych w trakcie jazdy. Osoby, które miały okazję jeździć np. Volkswagenem ID.4, błyskawicznie odnajdą się także we wnętrzu ID.5.

Kolejną zaletą największego obecnie elektrycznego Volkswagena jest przestronność. W środku znajdziemy naprawdę dużo miejsca. W Volkswagenie ID.5 komfortowo podróżować może nawet 5 osób, a pasażerowie siedzący na kanapie nie powinni narzekać na brak miejsca na nogi czy nad głową. W przednim rzędzie siedzeń jest niezwykle wygodnie, jazdę umilają komfortowe fotele z dużą liczbą indywidualnych ustawień. Przy tym wszystkim nie brakuje również przestrzeni na bagaże. Bagażnik o pojemności blisko 550 litrów sprawia, że auto świetnie wywiązuje się z roli samochodu rodzinnego.

Duże możliwości Volkswagen ID.5 oferuje również w kwestii zasięgu. Pojemność akumulatora wynosząca 77 kWh, sprawia, że możliwe jest przejechanie bez konieczności ładowania nawet ponad 500 km. A jeżeli zabraknie nam energii, szybkie ładowanie pozwoli w 10 minut uzyskać 100 kilometrów zasięgu, zaś uzupełnienie największego akumulatora w Volkswagenie ID.5 od 5% do 80% zajmuje mniej niż pół godziny.

Elektryzujące opcje finansowania

Wybór Volkswagena ID.5 z finansowaniem jest niezwykle prosty. Wystarczy zdecydować, która wersja silnikowa nas interesuje i skonfigurować wyposażenie. Następnie należy wybrać odpowiednie finansowanie. Pod tym względem świetną ofertę znajdziemy w Volkswagen Financial Services. Decydując się na leasing, do wyboru mamy 2 produkty: leasing KLASYCZNY lub leasing JAK ABONAMENT.

Oba produkty różnią się kilkoma zasadniczymi elementami. Te różnice, to m.in. możliwości w zakresie dopasowywania poszczególnych parametrów umowy, cena finansowania, sposób zakończenia umowy, czy też wysokość miesięcznych rat. Jak zatem sprawdzić, który produkt będzie dla nas najlepszy?

Jedną z możliwości jest skorzystanie z pakietu informacji na temat poszczególnych form finansowania, dostępnego na stronie emobility.vwfs.pl. Znajdziemy tam szczegółowy opis produktów, a także wyjaśnienie korzyści, które wynikają z wyboru jednej lub drugiej możliwości. Warto im przyjrzeć się nieco bliżej. Oblicz ratę leasingu Volkswagena ID.5 już teraz.

Leasing KLASYCZNY może dla wielu firm wydawać się znanym produktem, gdyż jak sama nazwa wskazuje, to klasyczna forma finansowania. Polega na określeniu wysokości wkładu początkowego, wyboru okresu finansowania i ewentualnej wartości wykupu na zakończenie umowy. Jego główną zaletą jest możliwość rozłożenia w czasie spłaty całkowitej wartości pojazdu i wejście w jego posiadanie przy jednoczesnym korzystaniu z tarczy podatkowej. Wykup samochodu na zakończenie umowy pozwala dalej jeździć tym samym egzemplarzem. Oczywiście możemy później sprzedać samochód na rynku wtórnym i znów zdecydować się na kolejne auto w finansowaniu.

Jeżeli jednak lubimy regularnie zmieniać samochód na nowy, np. co 3-4 lata, to świetnym wybór stanowić będzie leasing JAK ABONAMENT. Wszystko dlatego, że w trakcie trwania umowy nie musimy spłacać całkowitej wartości pojazdu, a jedynie jej prognozowaną utratę. Jest to możliwe dzięki wysokiej wartości rezydualnej leasingowanego pojazdu. W praktyce oznacza to, że miesięczne raty, które płacimy za wybrany samochód są na bardzo atrakcyjnym poziomie – mogą być nawet kilkadziesiąt procent niższe niż w tradycyjnym finansowaniu.

Ponieważ Volkswagen ID.5 to samochód w 100% elektryczny, decydując się na ten model można skorzystać z dofinansowania dostępnego w ramach rządowego programu „Mój Elektryk”*. Dopłatę można uzyskać nawet wtedy, kiedy wybiera się auto z finansowaniem w postaci leasingu. Aby uzyskać szczegółową wiedzę na temat dofinansowania, najlepiej skontaktować się z dealerem lub doradcą VW FS, który pomoże nam przejść przez cały proces.

 

Wszystkie dane aktualne na dzień 25.09.2023.

X