Škoda Enyaq - leasing i NAJEM
Finansowanie Motoryzacja Poradnik

Škoda Enyaq – leasing i NAJEM

Nowoczesność, unikalny design, wyjątkowa przestrzeń, szybkie ładowanie i duży zasięg. Škoda Enyaq to nie tylko pierwszy samochód elektryczny czeskiej marki, ale także auto w pełni kompletne, wprowadzające nową jakoś w tej dziedzinie motoryzacji. Po tę jakość możesz teraz sięgnąć dzięki atrakcyjnemu finansowaniu od Volkswagen Financial Services.

Skoda Enyaq – elektryzująco nowoczesna

Škoda Enyaq to elektryczny SUV pełen nowoczesnych rozwiązań. Tak ten model określa sama marka, podkreślając innowacyjny charakter samochodu. Rzeczywiście, już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z samochodem wyjątkowym, o nieprzeciętnej urodzie, ale także unikalnych możliwościach. Czy jeszcze wyróżnia się ten model?

Jednym z wyróżników Škody Enyaq jest charakter zastosowanego napędu. Domyślnie samochód napędzany jest na tylną oś, co już gwarantuje unikalne wrażenia z jazdy. Ponadto, istnieje możliwość uzupełnienia napędu o silnik napędzający przednią oś, dzięki czemu auto może mieć napęd na wszystkie koła. Takie rozwiązanie dodatkowo zwiększa możliwości samochodu, a także zapewnia doskonałe prowadzenie i świetną trakcję.

Nowoczesna platforma, zaprojektowana specjalnie dla tego modelu sprawia, że Škoda Enyaq może występować z 2 pojemnościami akumulatorów: 62 lub 82 kWh. Nawet w przypadku mniejszego akumulatora, maksymalny zasięg pojazdu przekracza 400 km. Co więcej, w każdej wersji dużą zaletą auta jest możliwość szybkiego uzupełnienia energii. Akumulator obsługuje ładowanie ze źródła prądu stałego do mocy 125 kW.

A jakie doznania oferuje Škoda Enyaq pod względem wrażeń z jazdy? W dużym stopniu zapewnia komfort, m.in. dzięki przestrzeni we wnętrzu pojazdu. Co więcej, kierowca może wybierać różne rodzaje ustawień trybu jazdy w funkcji Drive Mode Select. Do wyboru jest Eco+, Eco, Comfort, Normal, Sport i Individual. Mają one wpływ m.in. na reakcję na naciśnięcie pedału gazu, dostępny moment obrotowy, prędkość maksymalną, czy wydajność klimatyzacji. Dodatkowe możliwości pod względem różnicowania sposobu jazdy oferuje opcjonalne adaptacyjne zawieszenie DCC (Dynamic Chiassis Control), którego ustawienia wpływają na sztywność podwozia.

W kabinie Škody Enyaq dominującym uczuciem jest przestronność. Auto oferuje naprawdę dużo miejsca w obu rzędach siedzeń. Do tego możemy poczuć, jak otula nas luksus dzięki doskonałym materiałom wykończeniowym. Jazdę umilać może opcjonalna funkcja masażu w fotelu kierowcy czy też przyjemny dla ucha dźwięk z systemu nagłośnienia CANTON. Do tego wszystkie funkcje pojazdu można z łatwością obsłużyć dzięki przemyślanemu projektowi ekranów, wskaźników i przełączników. Ekran systemu infotainment może mieć 10 lub 13 cali, zaś informacje kluczowe dla kierowcy mogą być wyświetlane przez Virtual Cockpit lub na opcjonalnym wyświetlaczu head-up. Jak przystało na Škodę, obsługa wszelkich funkcji jest bardzo intuicyjna.

Leasing i NAJEM w ofercie dla firm

Doskonała prezencja, nieprzeciętne możliwości i właściwości jezdne, nowoczesność oraz przemyślane rozwiązania, sprawiają, że Škoda Enyaq to świetny wybór na bezemisyjny samochód firmowy. Zwłaszcza, że dzięki finansowaniu od Volkswagen Financial Services atutem pojazdu może być także cena leasingu lub NAJMU. Z jakich opcji mogą skorzystać przedsiębiorcy?

Pierwsza propozycja to leasing KLASYCZNY, który polega na stopniowym spłacaniu całkowitej wartości pojazdu, by na zakończenie umowy wykupić auto. Zaletami tego rozwiązania jest możliwość zastosowania wysokiej opłaty początkowej (do 45% wartości pojazdu), a także całkowity koszt finansowania. Ponadto po zakończeniu umowy możemy dalej korzystać z auta już będąc jego formalnym właścicielem.

Klienci, którym niekoniecznie zależy na wykupie auta na własność i planują np. częściej wymieniać samochód na nowy, mogą zainteresować się alternatywnymi produktami. Jeden z nich to leasing JAK ABONAMENT. Podobnie, jak w przypadku leasingu klasycznego, określamy na początku umowy wysokość wpłaty początkowej (w tym przypadku w przedziale od 0 do 35% wartości pojazdu), czas trwania finansowania oraz przewidywany roczny przebieg. Ponieważ w leasingu JAK ABONAMENT spłacamy jedynie przewidywaną utratę wartości pojazdu, miesięczne raty są na bardzo atrakcyjnym poziomie – mogą być nawet kilkukrotnie niższe niż w klasycznym finansowaniu. To rozwiązanie jest zatem świetnym sposobem na jazdę nowym autem przy niskim zaangażowaniu finansowym.

Inną możliwością, dzięki której możemy regularnie zmieniać samochód na nowy po zakończeniu okresu finansowania jest NAJEM. Pozwala on korzystać z podobnych udogodnień, jak leasing Škody Enyaq JAK ABONAMENT, gdyż w tym przypadku również spłacamy jedynie część wartości pojazdu. NAJEM charakteryzuje się ponadto stałą wysokością miesięcznej opłaty przez cały okres finansowania. W jej skład, oprócz raty za korzystanie z pojazdu wchodzą również dodatkowe usługi, jak np. ubezpieczenie, pakiet assistance, serwis, itp. Dzięki temu oferta ma kompleksowy charakter i stanowi doskonały wybór dla firm, które cenią sobie czas swoich pracowników oraz przewidywalność kosztów związanych z użytkowaniem firmowego samochodu.  

Wszystkie dane aktualne na dzień 30.08.2023r

X