Audi Q5 - leasing i NAJEM
Finansowanie Motoryzacja Poradnik

Audi Q5 – leasing i NAJEM

Audi Q5 – bez kompromisów

 

Audi Q5 to przedstawiciel segmentu aut kierowanych do wymagających klientów, którzy oczekują od samochodu dużej wszechstronności. I właśnie to oferuje. Bez względu na to, czy potrzebujesz reprezentacyjnego samochodu na spotkania biznesowe, prowadzisz działalność, w której liczy się przestrzeń bagażowa czy też jeździsz tak dużo, że zawsze musisz czuć się w samochodzie niemal jak w domu, a do tego bez przeszkód pokonywać zróżnicowane trasy – Audi Q5 spełni te zadania. I nie musisz przy tym iść na kompromisy.

 

Nowy model Audi Q5 to auto, do którego zaprojektowania styliści marki podeszli z dużą starannością. Sylwetka tego dość sporego przecież SUV-a (długość 4682 mm, szerokość 1893 mm bez lusterek i rozstaw osi wynoszący 2819 mm), jest bardzo lekka i sportowa. Udało się to uzyskać m.in. dzięki opływowym kształtom, widocznym zwłaszcza w przedniej części pojazdu. Wzdłuż bocznej części przebiegają natomiast sportowe przetłoczenia i linie, które w połączeniu z lekko opadającą linią dachu, sprawiają wrażenie, jakby auto było w ciągłym ruchu. Tył auta przypomina zaś wyglądem bardziej sportowego hatchbacka niż pojazd o tak imponujących walorach użytkowych.

 

Chociaż sportowy charakter Audi Q5 można dostrzec z każdej strony, to całość została wykończona ze smakiem i elegancją właściwymi powadze pojazdu. Dzięki temu, auto prezentuje się nie tylko dynamicznie, ale również dostojnie. Podwyższony prześwit zdradza natomiast ponadprzeciętne możliwości samochodu. Takie połączenie sprawia, że równie dobrze Audi Q5 odnajdzie się na miejscu VIP na parkingu firmowym, jak i w terenie, gdy trzeba będzie na jakiś czas zjechać z asfaltu. Wszak nikt nie powiedział, że osoba z sukcesem prowadząca biznes nie może być pasjonatem aktywnego stylu życia.

 

W prowadzeniu aktywnego życia – czy to biznesowego czy związanego z hobby – pomagają m.in. dostępne w Audi Q5 rozwiązania techniczne. Za sprawne poruszanie w każdych warunkach odpowiada napęd quattro, błyskawicznie rozdzielający moc pomiędzy przednią i tylną oś, co pozwala czuć się pewnie za kierownicą nawet przy zmniejszonej przyczepności nawierzchni. Świetnym sposobem na dostosowanie charakteru swojego Audi Q5 do potrzeb i oczekiwań w danym momencie jest skorzystanie z Audi Drive Select. Jest to system, który pozwala zmienić nieco ustawienia pojazdu, by zachowywał się bardziej sportowo, lub też większy nacisk położony został na komfort jazdy.

 

Finansowanie w dogodnej formie

Co ciekawe, obecnie również pod względem możliwości finansowania czy leasingu Audi Q5 nie trzeba iść na kompromisy. Oferta VW FS pozwala bowiem na znalezienie takiego rozwiązania, które będzie odpowiednie dla indywidualnych potrzeb danej firmy. A jakie możliwości są dostępne?

 

Pierwszym sposobem na jazdę Audi Q5 jest Leasing JAK ABONAMENT. To rozwiązanie, którego główną zaletą jest niska cena miesięcznej opłaty za leasing. Płacimy mało, wyraźnie mniej niż w klasycznym finansowaniu, bowiem tak naprawdę spłacamy przede wszystkim przewidywaną utratę wartości pojazdu w trakcie finansowania. W leasingu JAK ABONAMENT nie spłacamy całkowitej wartości auta, a przynajmniej nie w ramach miesięcznych opłat. Mamy możliwość wykupienia pojazdu na koniec umowy , ale leasingu JAK ABONAMENT zakłada także możliwość zamiany auta na nowy model w ramach kolejnej umowy finansowania.

 

Właśnie leasing KLASYCZNY jest drugim możliwym rozwiązaniem, które pozwala cieszyć się jazdą nowym Audi Q5. W tym przypadku raty miesięczne będą wyższe niż w leasingu JAK ABONAMENT, jednak koszt wykupu pojazdu na zakończenie umowy będzie symboliczny. Co więcej, nie mamy w tej ofercie rocznego limitu kilometrów. Jeżeli chcemy wykupić docelowo auto, ale nie możemy pozwolić sobie na wysoką ratę miesięczną za samochód, wówczas, alternatywę dla skorzystania z finansowania JAK ABONAMENT może stanowić poniesienie wysokiej opłaty początkowej. Dysponując dużą ilością wolnych środków, mamy możliwość wpłacenia na początku umowy kwoty w wysokości do 45% wartości pojazdu i jednoczesnego wliczenia jej w koszty firmy. Takie rozwiązanie pozwala istotnie obniżyć wysokość miesięcznej raty leasingowej.

 

Obok opisanych wyżej form leasingu istnieje jeszcze jedna droga, którą mogą wybrać przedsiębiorcy. Mowa o NAJMIE długoterminowym. W pewnym uproszczeniu można powiedzieć, że NAJEM to leasing z pełnym serwisem, atrakcyjną ratą i bez opcji wykupu. Wszystko dlatego, że NAJEM zawiera takie usługi, jak assistance, ubezpieczenie, ewentualną likwidację szkód i inne związane z korzystaniem z auta. Jednocześnie umowa zakłada, że po zakończeniu okresu finansowania zwrócimy auto do salonu. Przedsiębiorcy, którzy po prostu chcą w wygodnej formie korzystać z auta, zdecydowanie powinni rozważyć tę opcję finansowania.

 

 Wszystkie dane aktualne na 26.06.2023r.

 

X