Audi A3 w leasingu
Finansowanie Motoryzacja Poradnik

Audi A3 w leasingu

Audi A3 – wzór kompaktowości

 

Audi A3 to samochód będący wzorem na wielu polach w segmencie kompaktów. Po pierwsze, zachwyca zwartą, pełną dynamiki sylwetką. Ostre linie i wybrzuszenia w bocznej sekcji nadwozia nadają mu delikatnej muskularności. Mocnym akcentem jest również osłona chłodnicy Singleframe, która w połączeniu z ostro zarysowanymi reflektorami nadaje samochodowi charakterystycznego i wzbudzającego respekt wyglądu. Skoro mowa o reflektorach, w podstawie dostępne są światła LED, ale istnieje również możliwość zamówienia reflektorów Matrix LED, które docenią zwłaszcza kierowcy podróżujący przez długi czas po zmierzchu.

 

Wśród innych ciekawych technicznych rozwiązań, które dostępne są w Audi A3 warto wymienić np. nowoczesny system nagłośnienia Bang & Olufsen Premium Sound System, adaptacyjny tempomat, wyświetlacz head-up czy system Audi side assist z ostrzeżeniem przy wysiadaniu i asystentem ochrony przed kolizją z tyłu. To tylko kilka przykładowych propozycji, a bogatą listę dostępnych dodatków i elementów wyposażenia warto sprawdzić samodzielnie podczas konfigurowania swojego egzemplarza auta.

 

Wracając do kwestii kompaktowości, warto zwrócić uwagę na wymiary Audi A3 w wersji Sportback. Auto ma długość 4343 mm, szerokość 1816 mm (bez lusterek) i rozstaw osi 2636 mm. Takie gabaryty i zwrotność samochodu doskonale sprawdzają się w mieście, gdzie liczy się zwinność, łatwość wykonywania manewrów i możliwość znalezienia miejsca parkingowego. Tę ostatnią czynność ułatwia zresztą funkcja On-Street Parking, dostępna w opcjonalnej nawigacji MMI plus, informując o prawdopodobieństwie znalezienia wolnego miejsca parkingowego przy określonych ulicach.

 

Jednocześnie Audi A3 jest wspaniałym towarzyszem nawet w długich trasach, co zawdzięcza komfortowemu wnętrzu, świetnym właściwościom jezdnym i dynamicznym silnikom. Warianty mocy od 110 do 190 koni mechanicznych są więcej niż wystarczające do sprawnego poruszania się w zróżnicowanych warunkach. Warto jednocześnie pamiętać o tym, że rodzina Audi A3 nie ogranicza się wyłącznie do Sportbacka. Dostępne jest również eleganckie Audi A3 Limousine z nieco większą całkowitą pojemnością bagażnika. A jeśli chodzi o sportowe emocje i jeszcze mocniejsze silniki, to takie oferuje np. Audi S3, gdzie do dyspozycji mamy 310 koni mechanicznych lub potężne Audi RS3 z silnikiem o mocy 400 koni mechanicznych i przyspieszeniu od 0 do 100 km/h w 3,8 s.

 

Jak sfinansować firmowe Audi A3?

 

Pod względem możliwości finansowania samochodów firmowych, tradycyjnie preferowanym rozwiązaniem jest leasing. Wiąże się on z szeregiem korzyści dla przedsiębiorstwa, obejmujących m.in. możliwość rozłożenia spłat na dogodny okres, dopasowania wysokości raty do oczekiwań i możliwości, zaliczania kosztów leasingu Audi A3 do kosztów uzyskania przychodu czy też brak konieczności angażowania dużych środków finansowych, a tym samym znacznego zmniejszania potencjału inwestycyjnego firmy, z którym mielibyśmy do czynienia przy zakupie auta za gotówkę.

 

W przypadku finansowania dostępnego w ofercie VW FS klienci firmowi mają do dyspozycji 2 produkty: leasing JAK ABONAMENT oraz leasing KLASYCZNY. Czym różnią się od siebie i dla kogo kierowane są poszczególne z nich?

Aby wybrać ofertę najlepiej dopasowaną do potrzeb firmy, warto na początku odpowiedzieć sobie na kilka pytań o oczekiwania wobec leasingu. Czy planujemy dłuższy czy krótszy czas użytkowania auta? Czy będziemy generować bardzo duże przebiegi roczne, czy mniejsze? Czy chcemy docelowo wykupić auto, czy może preferujemy po prostu korzystać z pojazdu i zmieniać samochód na nowy np. co 3-4 lata? Precyzyjne określenie naszych oczekiwań pomoże nam podjąć decyzję o wyborze właściwej oferty.

 

Pierwsza z opcji, czyli leasing JAK ABONAMENT to finansowanie z niską ratą miesięczną, która wynika ze spłacania przez czas trwania umowy nie całkowitej, a jedynie przewidywanej utraty wartości pojazdu. To rozwiązanie doskonale sprawdzające się w sytuacji, gdy chcemy ograniczyć koszty związane z korzystaniem z pojazdu w firmie. Na wysokość raty w tym finansowaniu wpływ ma m.in. wartość wniesionej opłaty początkowej (możliwe jest uzyskanie finansowania nawet z zerową opłatą wstępną), a także roczny limit przebiegu.

 

Drugą propozycją jest leasing KLASYCZNY, a jego główną zaletą jest cena, za jaką ostatecznie kupujemy samochód. Wszystko dlatego, że w tym przypadku rozkładamy całkowitą wartość pojazdu na określony czas, a spłacając w trakcie trwania umowy poszczególne raty dążymy do tego, by na zakończenie wykupić samochód za niewielką kwotę. Również w tym przypadku mamy możliwość zmniejszenia wysokości rat poprzez wniesienie opłaty początkowej – maksymalnie nawet do 45% wartości pojazdu.

 

Obie formy finansowania mają zalety, które mogą przekonać przedsiębiorców do wyboru jednej z nich. Jeżeli jednak trudno podjąć nam decyzję czy lepszym rozwiązaniem będzie leasing JAK ABONAMENT czy leasing KLASYCZNY, możemy z łatwością porównać obie oferty za pomocą kalkulatora leasingu samochodowego. Kalkulator dostępny jest na stronach VW FS. 

X